köpa LTC1596BCSW#TRPBF med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Supply, Digital: | 5V |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel, Analog: | 5V |
| Leverantörs Device Package: | 16-SOIC |
| Inställningstid: | 1µs (Typ) |
| Serier: | - |
| Referenstyp: | External |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Utmatningstyp: | Current - Unbuffered |
| Driftstemperatur: | 0°C ~ 70°C |
| Antal D / A-omvandlare: | 1 |
| Antal bitar: | 16 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | LTC1596BCSW#TRPBF |
| INL / DNL (LSB): | ±2 (Max), ±1 (Max) |
| Utvidgad beskrivning: | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 16-SOIC |
| Differential Output: | Yes |
| Beskrivning: | IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG16SOIC |
| Datagränssnitt: | SPI |
| Arkitektur: | R-2R |
| Email: | [email protected] |