köpa LTC2055CDD#PBF med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel, Enkel / Dual (±): | 2.7 V ~ 6 V |
|---|---|
| Spänning - Ingångsförskjutning: | 0.5µV |
| Leverantörs Device Package: | 8-DFN (3x3) |
| Slew Rate: | 0.5 V/µs |
| Serier: | - |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Utmatningstyp: | Rail-to-Rail |
| Andra namn: | LTC2055CDDPBF |
| Driftstemperatur: | 0°C ~ 70°C |
| Antal kretsar: | 2 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 6 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | LTC2055CDD#PBF |
| Gain Bandwidth Product: | 500kHz |
| Utvidgad beskrivning: | Zero-Drift Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-DFN (3x3) |
| Beskrivning: | IC OPAMP CHOPPER 500KHZ RRO 8DFN |
| Nuvarande - Tillförsel: | 130µA |
| Ström - Utgång / kanal: | - |
| Aktuell - Inmatningsfel: | 1pA |
| Förstärkare Typ: | Zero-Drift |
| -3db bandbredd: | - |
| Email: | [email protected] |