LVC25JR390EV
Artikelnummer:
LVC25JR390EV
Tillverkare:
Ohmite
Beskrivning:
RES SMD 0.39 OHM 5% 1W 2512
Datablad:
LVC25JR390EV.pdf
Introduktion
köpa LVC25JR390EV med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±5%
Temperaturkoefficient:±100ppm/°C
Leverantörs Device Package:2512
Storlek / Dimension:0.250" L x 0.130" W (6.35mm x 3.30mm)
Serier:LVC
Motstånd (ohm):0.39
Power (Watts):1W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:2512 (6432 Metric)
Andra namn:OHLVC25JR390EV
OHLVC25JR390EV-ND
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:14 Weeks
Tillverkarens varunummer:LVC25JR390EV
Höjd - Sittande (Max):0.026" (0.65mm)
Funktioner:Current Sense, Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:0.39 Ohm ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
Beskrivning:RES SMD 0.39 OHM 5% 1W 2512