köpa M74HC298B1R med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningskälla: | Single Supply |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel: | 2 V ~ 6 V |
| Typ: | Multiplexer |
| Leverantörs Device Package: | 16-DIP |
| Serier: | 74HC |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens varunummer: | M74HC298B1R |
| Oberoende kretsar: | 1 |
| Utvidgad beskrivning: | Multiplexer 4 x 2:1 16-DIP |
| Beskrivning: | IC MUX/REGISTER QUAD 2CH 16-DIP |
| Nuvarande - Utgång Hög, Låg: | 5.2mA, 5.2mA |
| Krets: | 4 x 2:1 |
| Email: | [email protected] |