MAP5KE18CA
MAP5KE18CA
Artikelnummer:
MAP5KE18CA
Tillverkare:
Microsemi
Beskrivning:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO41
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
16960 Pieces
Datablad:
MAP5KE18CA.pdf
Introduktion
köpa MAP5KE18CA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Reverse Standoff (Typ):18V
Spänning - Klämma (Max) @ Ipp:29.2V
Spänning - Uppdelning (Min):20V
Typ:Zener
Leverantörs Device Package:DO-204AL (DO-41)
Serier:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:DO-204AL, DO-41, Axial
Andra namn:1086-4351
1086-4351-MIL
Driftstemperatur:-65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:MAP5KE18CA
Beskrivning:TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO41
Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs):17.2A