köpa MAX16838BATP+ med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel (Min): | 4.75V |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Max): | 40V |
| Spänning - utgång: | 39.5V |
| Typ: | DC DC Regulator |
| Topologi: | SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Leverantörs Device Package: | 14-MFPS |
| Serier: | - |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 14-SOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Antal utgångar: | 2 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | MAX16838BATP+ |
| Intern strömbrytare: | Yes |
| Frekvens: | 200kHz ~ 2MHz |
| Utvidgad beskrivning: | LED Driver IC 2 Output DC DC Regulator SEPIC, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) PWM Dimming 150mA 14-MFPS |
| mörkläggning: | PWM |
| Beskrivning: | IC LED DRIVER RGLTR DIM 14MFPS |
| Ström - Utgång / kanal: | 150mA |
| tillämpningar: | Automotive, Backlight |
| Email: | [email protected] |