köpa MAX6683AUB+ med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Topologi: | ADC, Multiplexer, Register Bank |
| Leverantörs Device Package: | 10-uMAX |
| Serier: | - |
| Sensortyp: | Internal |
| Sensing Temperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Utmatningstyp: | I²C/SMBus |
| Utmatningsfläkt: | No |
| Utgångslarm: | Yes |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 6 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | MAX6683AUB+ |
| Fungera: | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Utvidgad beskrivning: | Temp Monitoring System (Sensor) -40°C ~ 125°C Internal Sensor I²C/SMBus Output 10-uMAX |
| Beskrivning: | IC TEMP SENSOR MON 10-UMAX |
| Noggrannhet: | ±3°C(Max) |
| Email: | [email protected] |