köpa MAX8607ETD+ med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel (Min): | 2.7V |
|---|---|
| Spänning - Tillförsel (Max): | 5.5V |
| Spänning - utgång: | - |
| Typ: | DC DC Regulator |
| Topologi: | Step-Up (Boost) |
| Leverantörs Device Package: | 14-TDFN-EP (3x3) |
| Serier: | - |
| Förpackning: | Cut Strip |
| Förpackning / fall: | 14-WFDFN Exposed Pad |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal utgångar: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | MAX8607ETD+ |
| Intern strömbrytare: | Yes |
| Frekvens: | 1MHz |
| Utvidgad beskrivning: | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) Dimming 1.5A (Flash) 14-TDFN-EP (3x3) |
| mörkläggning: | - |
| Beskrivning: | IC LED DRIVER RGLTR 1.5A 14TDFN |
| Ström - Utgång / kanal: | 1.5A (Flash) |
| tillämpningar: | Camera Flash |
| Email: | [email protected] |