MMF25SFRE15K
MMF25SFRE15K
Artikelnummer:
MMF25SFRE15K
Tillverkare:
Yageo
Beskrivning:
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W MELF
Datablad:
MMF25SFRE15K.pdf
Introduktion
köpa MMF25SFRE15K med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:MELF
Storlek / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Serier:MMF
Motstånd (ohm):15k
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:MELF, 0204
Andra namn:15KBUTR
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:MMF25SFRE15K
Höjd - Sittande (Max):-
Funktioner:-
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:15k Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film
Beskrivning:RES SMD 15K OHM 1% 1/4W MELF