MXSMCJ26CAE3
MXSMCJ26CAE3
Artikelnummer:
MXSMCJ26CAE3
Tillverkare:
Microsemi
Beskrivning:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
16460 Pieces
Datablad:
MXSMCJ26CAE3.pdf
Introduktion
köpa MXSMCJ26CAE3 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - Reverse Standoff (Typ):26V
Spänning - Klämma (Max) @ Ipp:42.1V
Spänning - Uppdelning (Min):28.9V
Typ:Zener
Leverantörs Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Serier:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:DO-214AB, SMC
Andra namn:1086-14564
1086-14564-MIL
Driftstemperatur:-65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:MXSMCJ26CAE3
Beskrivning:TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs):35.6A