köpa NC2D-P-DC48V med BYCHPS
Köp med garanti
| Slå på spänning (max): | 38.4 VDC |
|---|---|
| Stäng av spänning (Min): | 4.8 VDC |
| Avslutningsstil: | PC Pin |
| Kopplingsspänning: | 250VAC - Max |
| Serier: | NC |
| Frigöringstid: | 10ms |
| Relä typ: | General Purpose |
| Förpackning: | Tube |
| Andra namn: | 255-4002-5 NC2D-P-DC48V-ND NC2DPDC48V |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 70°C |
| Använd tid: | 20ms |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Tillverkarens normala ledtid: | 11 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | NC2D-P-DC48V |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 48VDC Coil Through Hole |
| Beskrivning: | RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V |
| Kontaktvärdering (Aktuell): | 5A |
| Kontaktmaterial: | Silver Nickel (AgNi) |
| Kontaktformulär: | DPDT (2 Form C) |
| Spolspänning: | 48VDC |
| Spol typ: | Non Latching |
| Coil Resistance: | 6.4 kOhms |
| Spolkraft: | 360 mW |
| Spolström: | 7.5mA |