NH1CG100
Artikelnummer:
NH1CG100
Tillverkare:
Littelfuse
Beskrivning:
FUSE SQUARE 100A 500VAC/440VDC
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
13729 Pieces
Datablad:
NH1CG100.pdf
Introduktion
köpa NH1CG100 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:440V
Spänningsvärde - AC:500V
Storlek / Dimension:2.953" L x 2.220" W x 1.181" H (75.00mm x 56.40mm x 30.00mm)
Serier:-
Respons tid:Fast
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Rectangular, Blade
Driftstemperatur:-
Monteringstyp:Holder
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Smältning I²t:-
Tillverkarens varunummer:NH1CG100
Säkringstyp:Square
Funktioner:Indicating
Beskrivning:FUSE SQUARE 100A 500VAC/440VDC
Nuvarande omdöme:100A