NH2CG160
Artikelnummer:
NH2CG160
Tillverkare:
Littelfuse
Beskrivning:
FUSE SQUARE 160A 500VAC/440VDC
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
19906 Pieces
Datablad:
NH2CG160.pdf
Introduktion
köpa NH2CG160 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:440V
Spänningsvärde - AC:500V
Storlek / Dimension:2.953" L x 2.530" W x 1.575" H (75.00mm x 64.26mm x 40.00mm)
Serier:-
Respons tid:Fast
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Rectangular, Blade
Driftstemperatur:-
Monteringstyp:Holder
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Smältning I²t:-
Tillverkarens varunummer:NH2CG160
Säkringstyp:Square
Funktioner:Indicating
Beskrivning:FUSE SQUARE 160A 500VAC/440VDC
Nuvarande omdöme:160A