köpa PCR1E471MCL1GS med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 25V |
|---|---|
| Typ: | Polymer |
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) |
| Storlek / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Serier: | PCR |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | 4.1A @ 100kHz |
| Förpackning: | Original-Reel® |
| Förpackning / fall: | Radial, Can - SMD |
| Andra namn: | 493-13756-6 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 21 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | PCR1E471MCL1GS |
| Livstid @ Temp.: | 4000 Hrs @ 125°C |
| Spridning av bly: | - |
| Impedans: | - |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.504" (12.80mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 470µF ±20% 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 15 mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | 15 mOhm |
| Beskrivning: | CAP ALUM POLY 470UF 20% 25V SMD |
| Kapacitans: | 470µF |