RE1206FRE07487KL
RE1206FRE07487KL
Artikelnummer:
RE1206FRE07487KL
Tillverkare:
Yageo
Beskrivning:
RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 1206
Datablad:
RE1206FRE07487KL.pdf
Introduktion
köpa RE1206FRE07487KL med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:1206
Storlek / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Serier:RE
Motstånd (ohm):487k
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:1206 (3216 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:RE1206FRE07487KL
Höjd - Sittande (Max):0.026" (0.65mm)
Funktioner:Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:487k Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Beskrivning:RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 1206