REG102NA-2.85/250
Artikelnummer:
REG102NA-2.85/250
Tillverkare:
Beskrivning:
IC REG LDO 2.85V 0.25A SOT23-5
Ledningsfri status / RoHS-status:
Begär inventeringskontroll / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
19302 Pieces
Datablad:
REG102NA-2.85/250.pdf
Introduktion
köpa REG102NA-2.85/250 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - utgång:2.85V
Spänning - ingång:Up to 10V
Spänning - Dropout (Typisk):0.15V @ 250mA
Leverantörs Device Package:SOT-23-5
Serier:-
Regulator Topologi:Positive Fixed
Förpackning:Original-Reel®
Förpackning / fall:SC-74A, SOT-753
Andra namn:REG102NA-2.85DKR
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Antal tillsynsmyndigheter:1
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:6 Weeks
Tillverkarens varunummer:REG102NA-2.85/250
Utvidgad beskrivning:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.85V 250mA SOT-23-5
Beskrivning:IC REG LDO 2.85V 0.25A SOT23-5
Aktuell - utgång:250mA
Aktuell - Gräns ​​(Min):340mA