REG104FA-2.5/500
Artikelnummer:
REG104FA-2.5/500
Tillverkare:
Beskrivning:
IC REG LDO 2.5V 1A DDPAK
Datablad:
REG104FA-2.5/500.pdf
Introduktion
köpa REG104FA-2.5/500 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - utgång:2.5V
Spänning - ingång:Up to 15V
Spänning - Dropout (Typisk):-
Leverantörs Device Package:DDPAK/TO-263-5
Serier:-
Regulator Topologi:Positive Fixed
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Andra namn:REG104FA-2.5TR
REG104FA25500
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Antal tillsynsmyndigheter:1
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):2 (1 Year)
Tillverkarens normala ledtid:6 Weeks
Tillverkarens varunummer:REG104FA-2.5/500
Utvidgad beskrivning:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 1A DDPAK/TO-263-5
Beskrivning:IC REG LDO 2.5V 1A DDPAK
Aktuell - utgång:1A
Aktuell - Gräns ​​(Min):1.2A