RN60C3741FRE6
Artikelnummer:
RN60C3741FRE6
Tillverkare:
Dale / Vishay
Beskrivning:
RES 3.74K OHM 1/4W 1% AXIAL
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
14730 Pieces
Datablad:
RN60C3741FRE6.pdf
Introduktion
köpa RN60C3741FRE6 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:Axial
Storlek / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Serier:Military, MIL-R-10509/1, RN60
Motstånd (ohm):3.74k
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:Axial
Andra namn:RN60C3741FRE6-MIL
Driftstemperatur:-65°C ~ 175°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:10 Weeks
Tillverkarens varunummer:RN60C3741FRE6
Höjd - Sittande (Max):-
Funktioner:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:3.74k Ohm ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Beskrivning:RES 3.74K OHM 1/4W 1% AXIAL