RT0201FRE0749K9L
RT0201FRE0749K9L
Artikelnummer:
RT0201FRE0749K9L
Tillverkare:
Yageo
Beskrivning:
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/20W 0201
Datablad:
RT0201FRE0749K9L.pdf
Introduktion
köpa RT0201FRE0749K9L med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:0201
Storlek / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Serier:RT
Motstånd (ohm):49.9k
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0201 (0603 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 125°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:RT0201FRE0749K9L
Höjd - Sittande (Max):0.010" (0.26mm)
Funktioner:Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:49.9k Ohm ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Beskrivning:RES SMD 49.9K OHM 1% 1/20W 0201