köpa RT0805FRE0716K2L med BYCHPS
Köp med garanti
| Tolerans: | ±1% |
|---|---|
| Temperaturkoefficient: | ±50ppm/°C |
| Leverantörs Device Package: | 0805 |
| Storlek / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier: | RT |
| Motstånd (ohm): | 16.2k |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 0805 (2012 Metric) |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar: | 2 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | RT0805FRE0716K2L |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Funktioner: | Moisture Resistant |
| Felaktighet: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 16.2k Ohm ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film |
| Beskrivning: | RES SMD 16.2K OHM 1% 1/8W 0805 |