RT0805FRE0734R8L
RT0805FRE0734R8L
Artikelnummer:
RT0805FRE0734R8L
Tillverkare:
Yageo
Beskrivning:
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805
Datablad:
RT0805FRE0734R8L.pdf
Introduktion
köpa RT0805FRE0734R8L med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Tolerans:±1%
Temperaturkoefficient:±50ppm/°C
Leverantörs Device Package:0805
Storlek / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Serier:RT
Motstånd (ohm):34.8
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Förpackning:Tape & Reel (TR)
Förpackning / fall:0805 (2012 Metric)
Driftstemperatur:-55°C ~ 155°C
Antal uppsägningar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:RT0805FRE0734R8L
Höjd - Sittande (Max):0.024" (0.60mm)
Funktioner:Moisture Resistant
Felaktighet:-
Utvidgad beskrivning:34.8 Ohm ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
Beskrivning:RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805