köpa RWA1C101MEG med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 16V |
|---|---|
| Typ: | Polymer |
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Serier: | FPCAP, WA |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency: | - |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 2917 (7343 Metric) |
| Andra namn: | 493-13840-2 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens varunummer: | RWA1C101MEG |
| Livstid @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly: | - |
| Impedans: | - |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 100µF ±20% 16V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 55 mOhm 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | 55 mOhm |
| Beskrivning: | CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD |
| Kapacitans: | 100µF |