köpa STD10NM50N med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 4V @ 250µA |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | DPAK |
| Serier: | MDmesh™ II |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 630 mOhm @ 3.5A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 70W (Tc) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Andra namn: | 497-10954-2 |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | STD10NM50N |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 450pF @ 50V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 17nC @ 10V |
| FET-typ: | N-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | N-Channel 500V 7A (Tc) 70W (Tc) Surface Mount DPAK |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 500V |
| Beskrivning: | MOSFET N-CH 500V 7A DPAK |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 7A (Tc) |