köpa STD4NK100Z med BYCHPS
Köp med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 4.5V @ 50µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±30V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package: | DPAK |
| Serier: | Automotive, AEC-Q101, SuperMESH™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 6.8 Ohm @ 1.1A, 10V |
| Effektdissipation (Max): | 90W (Tc) |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Andra namn: | 497-16035-2 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 26 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | STD4NK100Z |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 601pF @ 25V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs: | 18nC @ 10V |
| FET-typ: | N-Channel |
| FET-funktionen: | - |
| Utvidgad beskrivning: | N-Channel 1000V (1kV) 2.2A (Tc) 90W (Tc) Surface Mount DPAK |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På): | 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss): | 1000V (1kV) |
| Beskrivning: | MOSFET N-CH 1000V 2.2A DPAK |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C: | 2.2A (Tc) |