TPS56300PWPG4
Artikelnummer:
TPS56300PWPG4
Tillverkare:
Beskrivning:
IC REG DL BUCK/LINEAR 28HTSSOP
Datablad:
TPS56300PWPG4.pdf
Introduktion
köpa TPS56300PWPG4 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
vikt / Handledare:No
vikt / Sequencer:Yes
W / LED-drivrutin:No
Spänning / ström - utgång 3:-
Spänning / ström - utgång 2:Programmable, 2A
Spänning / ström - utgång 1:Controller
Spänning - Tillförsel:2.8 V ~ 5.5 V
Topologi:Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (1)
Leverantörs Device Package:28-HTSSOP
Serier:-
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Driftstemperatur:-40°C ~ 125°C
Antal utgångar:2
Fuktkänslighetsnivå (MSL):2 (1 Year)
Tillverkarens normala ledtid:6 Weeks
Tillverkarens varunummer:TPS56300PWPG4
Fungera:Any Function
Frekvensomkoppling:300kHz
Utvidgad beskrivning:Linear And Switching Voltage Regulator IC 2 Output Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (1) 300kHz 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad