köpa TPS767D301QPWPRQ1 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång: | 3.3V, 1.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Spänning - ingång: | 2.7 V ~ 10 V |
| Spänning - Dropout (Typisk): | 0.35V @ 1A |
| Leverantörs Device Package: | 28-HTSSOP |
| Serier: | Automotive, AEC-Q100 |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed and Adjustable |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Andra namn: | 296-19002-2 296-19002-5 296-19002-5-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter: | 2 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 12 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | TPS767D301QPWPRQ1 |
| Utvidgad beskrivning: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed and Adjustable Output 3.3V, 1.5 V ~ 5.5 V 1A 28-HTSSOP |
| Beskrivning: | IC REG LDO 3.3V/ADJ 1A 28HTSSOP |
| Aktuell - utgång: | 1A |
| Aktuell - Gräns (Min): | - |
| Email: | [email protected] |