UA78L15ACDE4
Artikelnummer:
UA78L15ACDE4
Tillverkare:
Beskrivning:
IC REG LDO 15V 0.1A 8SOIC
Datablad:
UA78L15ACDE4.pdf
Introduktion
köpa UA78L15ACDE4 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning - utgång:15V
Spänning - ingång:17.5 V ~ 30 V
Spänning - Dropout (Typisk):1.7V @ 40mA
Leverantörs Device Package:8-SOIC
Serier:-
Regulator Topologi:Positive Fixed
Förpackning:Tube
Förpackning / fall:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Driftstemperatur:0°C ~ 125°C
Antal tillsynsmyndigheter:1
Monteringstyp:Surface Mount
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:6 Weeks
Tillverkarens varunummer:UA78L15ACDE4
Utvidgad beskrivning:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 15V 100mA 8-SOIC
Beskrivning:IC REG LDO 15V 0.1A 8SOIC
Aktuell - utgång:100mA