köpa UCC3580N-1 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd): | 8.5 V ~ 16 V |
|---|---|
| Topologi: | Forward Converter |
| Synkron Likriktare: | No |
| Leverantörs Device Package: | 16-PDIP |
| Serier: | - |
| Seriella gränssnitt: | - |
| Förpackning: | Tube |
| Förpackning / fall: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Utmatningstyp: | Transistor Driver |
| Utgångsfaser: | 1 |
| Utgångskonfiguration: | Positive |
| Andra namn: | 296-11440-5 |
| Driftstemperatur: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Antal utgångar: | 2 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | UCC3580N-1 |
| Fungera: | Step-Up/Step-Down |
| Frekvensomkoppling: | 400kHz |
| Utvidgad beskrivning: | Forward Converter Regulator Positive Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-PDIP |
| Driftscykel (Max): | 66% |
| Beskrivning: | IC REG CTRLR FWRD CONV 16DIP |
| Kontrollfunktioner: | Enable, Ramp, Soft Start |
| Klocksynkronisering: | No |
| Email: | [email protected] |