UKZ2A100MPM
UKZ2A100MPM
Artikelnummer:
UKZ2A100MPM
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Datablad:
1.UKZ2A100MPM.pdf2.UKZ2A100MPM.pdf
Introduktion
köpa UKZ2A100MPM med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:100V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Serier:UKZ
Ripple Current:-
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-13405
UKZ2A100MPM-ND
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:17 Weeks
Tillverkarens varunummer:UKZ2A100MPM
Livstid @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Spridning av bly:0.138" (3.50mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.453" (11.50mm)
Utvidgad beskrivning:10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Kapacitans:10µF