UPB1V470MED
Artikelnummer:
UPB1V470MED
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Datablad:
UPB1V470MED.pdf
Introduktion
köpa UPB1V470MED med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:35V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Serier:PB
Ripple Current:60mA @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Driftstemperatur:-40°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:UPB1V470MED
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.098" (2.50mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.492" (12.50mm)
Utvidgad beskrivning:47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Kapacitans:47µF