UPJ1C272MHD
UPJ1C272MHD
Artikelnummer:
UPJ1C272MHD
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Datablad:
1.UPJ1C272MHD.pdf2.UPJ1C272MHD.pdf
Introduktion
köpa UPJ1C272MHD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:16V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Serier:UPJ
Ripple Current:1.99A @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-5528
UPJ1C272MHD-ND
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:18 Weeks
Tillverkarens varunummer:UPJ1C272MHD
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.197" (5.00mm)
Impedans:31 mOhm
Höjd - Sittande (Max):1.457" (37.00mm)
Utvidgad beskrivning:2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Kapacitans:2700µF