UPJ2C4R7MPD1TD
UPJ2C4R7MPD1TD
Artikelnummer:
UPJ2C4R7MPD1TD
Beskrivning:
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Datablad:
1.UPJ2C4R7MPD1TD.pdf2.UPJ2C4R7MPD1TD.pdf
Introduktion
köpa UPJ2C4R7MPD1TD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:160V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Serier:UPJ
Ripple Current:57mA @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Tape & Box (TB)
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-11862-3
Driftstemperatur:-40°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:19 Weeks
Tillverkarens varunummer:UPJ2C4R7MPD1TD
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.197" (5.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.551" (14.00mm)
Utvidgad beskrivning:4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Kapacitans:4.7µF