UPS2C471MRD
UPS2C471MRD
Artikelnummer:
UPS2C471MRD
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL
Datablad:
1.UPS2C471MRD.pdf2.UPS2C471MRD.pdf3.UPS2C471MRD.pdf4.UPS2C471MRD.pdf
Introduktion
köpa UPS2C471MRD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:160V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.866" Dia (22.00mm)
Serier:UPS
Ripple Current:1.2A @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-5661
UPS2C471MRD-ND
Driftstemperatur:-40°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:18 Weeks
Tillverkarens varunummer:UPS2C471MRD
Livstid @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.394" (10.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):2.047" (52.00mm)
Utvidgad beskrivning:470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL
Kapacitans:470µF