UPS2W101MRD
UPS2W101MRD
Artikelnummer:
UPS2W101MRD
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL
Datablad:
1.UPS2W101MRD.pdf2.UPS2W101MRD.pdf3.UPS2W101MRD.pdf4.UPS2W101MRD.pdf
Introduktion
köpa UPS2W101MRD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:450V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Serier:UPS
Ripple Current:350mA @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-5680
UPS2W101MRD-ND
Driftstemperatur:-25°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:20 Weeks
Tillverkarens varunummer:UPS2W101MRD
Livstid @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.492" (12.50mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):2.047" (52.00mm)
Utvidgad beskrivning:100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL
Kapacitans:100µF