UPV1H680MGD
UPV1H680MGD
Artikelnummer:
UPV1H680MGD
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL
Datablad:
1.UPV1H680MGD.pdf2.UPV1H680MGD.pdf
Introduktion
köpa UPV1H680MGD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:50V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Serier:UPV
Ripple Current:410mA @ 100kHz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:18 Weeks
Tillverkarens varunummer:UPV1H680MGD
Livstid @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.138" (3.50mm)
Impedans:280 mOhm
Höjd - Sittande (Max):0.512" (13.00mm)
Utvidgad beskrivning:68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 68UF 20% 50V RADIAL
Kapacitans:68µF