UPW1C121MED
UPW1C121MED
Artikelnummer:
UPW1C121MED
Beskrivning:
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL
Datablad:
1.UPW1C121MED.pdf2.UPW1C121MED.pdf
Introduktion
köpa UPW1C121MED med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:16V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Serier:UPW
Ripple Current:188.5mA @ 120Hz
Förpackning / fall:Radial, Can
Andra namn:493-1780
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Tillverkarens normala ledtid:17 Weeks
Tillverkarens varunummer:UPW1C121MED
Livstid @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Spridning av bly:0.098" (2.50mm)
Impedans:250 mOhm
Höjd - Sittande (Max):0.433" (11.00mm)
Utvidgad beskrivning:120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL
Kapacitans:120µF