köpa UPW2A391MHD med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 100V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Serier: | UPW |
| Ripple Current: | 945mA @ 120Hz |
| Förpackning / fall: | Radial, Can |
| Andra namn: | 493-1984 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 20 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | UPW2A391MHD |
| Livstid @ Temp.: | 8000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly: | 0.295" (7.50mm) |
| Impedans: | 83 mOhm |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.984" (25.00mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Beskrivning: | CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL |
| Kapacitans: | 390µF |