URS0J101MDD
URS0J101MDD
Artikelnummer:
URS0J101MDD
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL
Datablad:
1.URS0J101MDD.pdf2.URS0J101MDD.pdf
Introduktion
köpa URS0J101MDD med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:6.3V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Serier:URS
Ripple Current:125mA @ 120Hz
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens normala ledtid:18 Weeks
Tillverkarens varunummer:URS0J101MDD
Livstid @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Spridning av bly:0.079" (2.00mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.413" (10.50mm)
Utvidgad beskrivning:100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL
Kapacitans:100µF