köpa UVR1V472MRD6 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning Betyg: | 35V |
|---|---|
| Tolerans: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Storlek / Dimension: | 0.787" Dia (20.00mm) |
| Serier: | UVR |
| Ripple Current: | 2.7A |
| Polarisering: | Polar |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial, Can |
| Andra namn: | 493-1089 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 18 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | UVR1V472MRD6 |
| Livstid @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Spridning av bly: | 0.394" (10.00mm) |
| Impedans: | - |
| Höjd - Sittande (Max): | 1.299" (33.00mm) |
| Utvidgad beskrivning: | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Beskrivning: | CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL |
| Kapacitans: | 4700µF |