UVR2C4R7MEA
UVR2C4R7MEA
Artikelnummer:
UVR2C4R7MEA
Tillverkare:
Nichicon
Beskrivning:
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Ledningsfri status / RoHS-status:
Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse
tillgänglig kvantitet:
15688 Pieces
Datablad:
1.UVR2C4R7MEA.pdf2.UVR2C4R7MEA.pdf
Introduktion
köpa UVR2C4R7MEA med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänning Betyg:160V
Tolerans:±20%
Surface Mount Land Size:-
Storlek / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Serier:UVR
Ripple Current:50mA
Polarisering:Polar
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial, Can
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Monteringstyp:Through Hole
Fuktkänslighetsnivå (MSL):1 (Unlimited)
Tillverkarens varunummer:UVR2C4R7MEA
Livstid @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Spridning av bly:0.098" (2.50mm)
Impedans:-
Höjd - Sittande (Max):0.492" (12.50mm)
Utvidgad beskrivning:4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Beskrivning:CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Kapacitans:4.7µF