köpa ZDT751TC med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 60V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 200mA, 2A |
| Transistortyp: | 2 PNP (Dual) |
| Leverantörs Device Package: | SM8 |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 2.75W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | SOT-223-8 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | ZDT751TC |
| Frekvens - Övergång: | 140MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 60V 2A 140MHz 2.75W Surface Mount SM8 |
| Beskrivning: | TRANS 2PNP 60V 2A SM8 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 500mA, 2V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 2A |
| Email: | [email protected] |