köpa ZRC500A02 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång (min / fast): | 5V |
|---|---|
| Spänning - utgång (max): | - |
| Spänning - ingång: | - |
| Tolerans: | ±2% |
| Temperaturkoefficient: | 90ppm/°C |
| Leverantörs Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Serier: | - |
| Referenstyp: | Shunt |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | E-Line-3 |
| Utmatningstyp: | Fixed |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Buller - 10Hz till 10kHz: | 105µVrms |
| Buller - 0,1Hz till 10Hz: | - |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | ZRC500A02 |
| Utvidgad beskrivning: | Shunt Voltage Reference IC ±2% 5mA E-Line (TO-92 compatible) |
| Beskrivning: | IC VREF SHUNT 5V TO92-3 |
| Nuvarande - Tillförsel: | - |
| Aktuell - utgång: | 5mA |
| Nuvarande - Katod: | 25µA |
| Email: | [email protected] |