köpa ZTX968STOA med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 12V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 200mA, 5A |
| Transistortyp: | PNP |
| Leverantörs Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1.58W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | E-Line-3, Formed Leads |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens varunummer: | ZTX968STOA |
| Frekvens - Övergång: | 80MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 12V 4.5A 80MHz 1.58W Through Hole E-Line (TO-92 compatible) |
| Beskrivning: | TRANS PNP 12V 4.5A E-LINE |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 500mA, 1V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 4.5A |
| Email: | [email protected] |