köpa ZXTP05120HFFTA med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max): | 120V |
|---|---|
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic: | 2V @ 2mA, 2A |
| Transistortyp: | PNP - Darlington |
| Leverantörs Device Package: | SOT-23F |
| Serier: | - |
| Effekt - Max: | 1.5W |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | SOT-23-3 Flat Leads |
| Andra namn: | ZXTP05120HFFTR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid: | 10 Weeks |
| Tillverkarens varunummer: | ZXTP05120HFFTA |
| Frekvens - Övergång: | 150MHz |
| Utvidgad beskrivning: | Bipolar (BJT) Transistor PNP - Darlington 120V 1A 150MHz 1.5W Surface Mount SOT-23F |
| Beskrivning: | TRANS PNP DARL 120V 1A SOT23F-3 |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 3000 @ 1A, 5V |
| Nuvarande - Collector Cutoff (Max): | 10µA |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | [email protected] |