köpa ACT6305UC-T med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänning - utgång (min / fast): | 2V (3.3V, 5V) |
|---|---|
| Spänning - utgång (max): | 5V |
| Spänning - Ingång (Min): | 1.18V |
| Spänning - Ingång (Max): | 5V |
| Topologi: | Boost |
| Synkron Likriktare: | Yes |
| Leverantörs Device Package: | SOT-23-5 |
| Serier: | - |
| Förpackning: | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / fall: | SC-74A, SOT-753 |
| Utmatningstyp: | Adjustable (Programmable) |
| Utgångskonfiguration: | Positive |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal utgångar: | 1 |
| Monteringstyp: | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens varunummer: | ACT6305UC-T |
| Fungera: | Step-Up |
| Frekvensomkoppling: | - |
| Utvidgad beskrivning: | Boost Switching Regulator IC Positive Adjustable (Programmable) 2V (3.3V, 5V) 1 Output 700mA (Switch) SC-74A, SOT-753 |
| Beskrivning: | IC REG BST ADJ/PROG 0.7A 5SOT23 |
| Aktuell - utgång: | 700mA (Switch) |
| Email: | [email protected] |