köpa BFC236726224 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 100V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 63V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm) |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222236726224 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC236726224 |
| Spridning av bly: | 0.295" (7.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.453" (11.50mm) |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 0.22µF ±5% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 0.22µF |