köpa BFC236726274 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 100V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 63V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm) |
| Serier: | MKT367 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222236726274 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC236726274 |
| Spridning av bly: | 0.295" (7.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 0.27µF ±5% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polyester, Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 0.27µF |