BFC237964434
Artikelnummer:
BFC237964434
Beskrivning:
CAP FILM 0.43UF 5% 630VDC RADIAL
Datablad:
BFC237964434.pdf
Introduktion
köpa BFC237964434 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:630V
Spänningsvärde - AC:220V
Tolerans:±5%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm)
Serier:MKP379
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222237964434
Driftstemperatur:-55°C ~ 85°C
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC237964434
Spridning av bly:1.083" (27.50mm)
Höjd - Sittande (Max):0.748" (19.00mm)
Funktioner:Long Life
Utvidgad beskrivning:0.43µF ±5% Film Capacitor 220V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.43UF 5% 630VDC RADIAL
Kapacitans:0.43µF