köpa BFC238311304 med BYCHPS
Köp med garanti
| Spänningsvärde - DC: | 400V |
|---|---|
| Spänningsvärde - AC: | 200V |
| Tolerans: | ±5% |
| Uppsägning: | PC Pins |
| Storlek / Dimension: | 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm) |
| Serier: | MMKP383 |
| Förpackning: | Bulk |
| Förpackning / fall: | Radial |
| Andra namn: | 222238311304 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Tillverkarens varunummer: | BFC238311304 |
| Spridning av bly: | 0.886" (22.50mm) |
| Höjd - Sittande (Max): | 0.709" (18.00mm) |
| Funktioner: | - |
| Utvidgad beskrivning: | 0.3µF ±5% Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| ESR (ekvivalent serieresistens): | - |
| Dielektriskt material: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Beskrivning: | CAP FILM 0.3UF 5% 400VDC RADIAL |
| Kapacitans: | 0.3µF |