BFC238311434
Artikelnummer:
BFC238311434
Beskrivning:
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC RADIAL
Datablad:
BFC238311434.pdf
Introduktion
köpa BFC238311434 med BYCHPS
Köp med garanti
Specifikationer
Spänningsvärde - DC:400V
Spänningsvärde - AC:200V
Tolerans:±5%
Uppsägning:PC Pins
Storlek / Dimension:1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Serier:MMKP383
Förpackning:Bulk
Förpackning / fall:Radial
Andra namn:222238311434
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Tillverkarens normala ledtid:15 Weeks
Tillverkarens varunummer:BFC238311434
Spridning av bly:0.886" (22.50mm)
Höjd - Sittande (Max):0.768" (19.50mm)
Funktioner:-
Utvidgad beskrivning:0.43µF ±5% Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (ekvivalent serieresistens):-
Dielektriskt material:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivning:CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC RADIAL
Kapacitans:0.43µF